על חשיבותם של חומרי חליצה מתאימים בייצור מבלטים

חלקים מסוימים מתהליך הייצור של שבלונות חיתוך, ומבלטים בכלל, מוכרים וידועים יותר דוגמת שלב החיתוך בלייזר. למידע על שלבים נוספים כנסו לכאן.

מבלטים וסוגים שונים של שטאנצים עומדים כאמור בבסיסם של רבים מתהליכי הייצור הקיימים כיום בעולם. המבלט – אותה שבלונה מדויקת ואיכותית המשמשת לייצור סדרתי ואחיד של מוצרים או חלקי מוצרים ספציפיים, חייב כאמור להיות מדויק ואיכותי ביותר על מנת שיחזיק מעמד לאורך זמן בתהליך הייצור, בו לרוב מופעלים על המבלט לחצים ועומסים רבים וכבדים. בעוד חלקים מסוימים מתהליך הייצור של שבלונות חיתוך, ומבלטים בכלל, מוכרים וידועים יותר דוגמת שלב החיתוך בלייזר, ישנם שלבים נוספים ולא פחות חשובים אליהם רבים אינם מודעים. דוגמה לאחד השלבים הבסיסיים והחשובים ביותר בייצור מבלטים איכותיים הוא שלב חומרי החליצה. מהם חומרי חליצה, מה תפקידם במבלט ומדוע חשוב כל כך לשים עליהם דגש בעת הזמנת שטאנצים חדשים?

חליצה אפקטיבית של המוצר מהשבלונה

חומרי חליצה הם חומרים מסוימים המורכבים בתוך המבלט, ותפקידם הכללי הוא לאפשר חליצה אפקטיבית של המוצר מתוך המבלט. כאמור, השטנץ משמש כשבלונה לפיה מיוצרים אינספור עותקים של מוצר מסוים או של חלק ספציפי ביותר של מוצר מסוים. בעוד חומר הגלם ממנו עשוי החלק מוכנס לתוך המבלט כחלק מתהליך הייצור, נחוצה חליצה אפקטיבית, נקייה ומהירה של חומר הגלם לאחר שהתקשה על מנת שתהליך הייצור הסדרתי ימשיך לזרום ולהתקדם בלא הפרעה. חילוץ אופטימאלי של חומר הגלם, עם זאת, אינו עניין של מה בכך. חשוב לזכור כי בתהליכי ייצור אוטומאטיים שונים יכול המבלט לעמוד בלחצים גבוהים ביותר, ועל מנת לחלץ אותם באופן אשר יאפשר זרימה חלקה של פס הייצור על חומר החליצה לעמוד הן בלחצים והן במהירויות גבוהות ביותר. בתנאים אלו הטמפרטורה נוטה לעלות לרוב, כך שעל חומר החליצה לעמוד גם בטמפרטורות גבוהות יחסית.

דגשים בנוגע לחומרי החליצה בהזמנת מבלטים

חליצה אופטימאלית תתקבל, אם כן, מהתאמה של חומרי החליצה המתאימים ביותר עבור תהליך ייצור ספציפי זה, בהתאם לחומרי הגלם בהם נעשה שימוש, קצב הייצור, סוג הלחצים בהם עומד המבלט וכד'.

לכן, הדגש הראשון שיש לשים הוא על התאמה אופטימאלית של חומרי החליצה שיהיו במבלטים החדשים שאנו מזמינים, לתהליך הייצור הספציפי המדובר. עבור תהליכי ייצור רבים מיוצרים מבלטים המכילים יותר מחומר חליצה אחד, וכך מתקבלים חומרי חליצה שונים בעלי קשיחויות שונות. חומר החליצה מהווה בעצם סוג של קפיץ רב פעמי, כזה המופעל מאות ואלפי פעמים מדי יום וצריך לבצע פעולה טובה ומדויקת בכל פעם ופעם, ללא יוצא מן הכלל. רק על ידי התאמה פרטנית ומקצועית של חומרי החליצה המתאימים ביותר, מתקבל תהליך ייצור אפקטיבי באמת אשר גם יתאפיין בבלאי נמוך יחסית לאורך זמן.

מכאן חשיבותם הרבה של חומרי החליצה בייצור מבלטים, והחשיבות העצומה שיש להתאמה מקצועית של חומרים אלו לכל מבלט ומבלט, על פי תהליך הייצור אליו הוא מיועד.

לצפייה בכל הפתרונות שחברת אומן לייזר מספקת כנסו לכאן

https://www.oman-laser.co.il/category/solutions/

כתבו לנו