מגוון השימושים של חיתוך צורני בלייזר

מבלט הוא למעשה שבלונה המשמשת להכנה של חלקים פשוטים מסוימים של מוצר כלשהו. חיתוך עץ בלייזר, פרספקס, מתכות שונות, פלסטיק ועוד.

חיתוך צורני בלייזר הפך למושג שגור ומוכר יותר ויותר בשנים האחרונות, במקביל להתרחבות תפוצתה של טכניקת חיתוך זו. בעוד לחיתוך בלייזר מספר יתרונות מובהקים על פני שיטות חיתוך אחרות וישנות יותר, יתרונות דוגמת רמת דיוק גבוהה, רמת בלאי נמוכה של חומר הגלם, תהליך ייצור מהיר יחסית ועוד, לשיטה זו כיום מגוון שימושים שונים ומסקרנים, אותם נסקור להלן. מהם, אם כן, השימושים המרכזיים והעיקריים של חיתוך בלייזר?

הכנת מבלטים – אחד השימושים המרכזיים והנפוצים ביותר של חיתוך בלייזר הוא הכנה של מבלטים, המוכרים גם בשם – שטנצים. מבלט הוא למעשה שבלונה המשמשת להכנה של חלקים פשוטים מסוימים של מוצר כלשהו. באמצעות המבלט ניתן לייצר בפס ייצור המוני כמויות גדולות של חלקי מוצרים מדויקים ביותר, ולאחר מכן לחברם יחד לכדי מוצר אחיד. ייצור בלייזר מתאים לייצור מבלטים גם מכיוון שמבלטים שונים עשויים חומרים שונים, וניתן לבצע חיתוך בלייזר במגוון חומרי גלם שונים. חיתוך עץ בלייזר, כמו גם פרספקס, מתכות שונות, פלסטיק וחומרים פולימריים רבים, זכוכית ועוד – את כולם ניתן לחתוך באמצעות לייזר וליהנות מיתרונות השיטה.

סדרות ייצור – חיתוך בלייזר משמש כיום גם לייצור סדרתי של מוצרים שונים, אך במקרה זה מדובר לרוב בסדרות ייצור קטנות, או לכל היותר בינוניות. זאת מכיוון שכאשר מדובר סדרות ייצור גדולות, התהליך יהיה יעיל יותר בשיטות ייצור אחרות, דוגמת שימוש במבלטים לייצור חלקים שונים במוצר ולאחר מכן חיבורם יחדיו.

בניית אבי טיפוס – אחד השימושים המעניינים ביותר של ייצור בלייזר הוא ליצירה של אבי טיפוס מדויקים ופורצי דרך. כאשר מעוניינים לייצר אב טיפוס כלשהו של מוצר אשר עדיין לא קיים בפועל, ישנו צורך מהותי בייצור מדויק ובמכונת חיתוך אוטומאטית המאפשרת להזין לתוכה תכניות מפורטות. מרבית מכונות בלייזר בהן נעשה כיום שימוש הן מכונות מתקדמות אליהן ניתן להזין תכניות וכו', ולייצר באמצעותן אבי טיפוס מדויקים שונים אשר יאפשרו לבחון לעומק את המוצר המתקבל, כמו גם את תהליך הייצור הנדרש עבורו.

מוצרי תצוגה ומוצרים אומנותיים – השימוש בלייזר הולך והופך נפוץ יותר ויותר גם בתחום המוצרים האישיים והאומנותיים, ובתחום מוצרי התצוגה. בשני המקרים מדובר במוצרים בהם הדיוק האסתטיקה של המוצר הסופי חשובה ביותר, ועל צורך זה בדיוק עונה טכניקת החיתוך בלייזר. כך, בין אם אתם אומנים המעוניינים לייצר מספר מצומצם של פריטים על פי עיצוב שלכם, ובין אם אתם בית עסק אשר זקוק למוצרי תצוגה וקידום מכירות – חיתוך בלייזר היא השיטה שאתם מחפשים…

כתבו לנו