חיתוך עץ בלייזר – למה זה משמש?

יתרונות החיתוך בלייזר בעיבוד סוגים שונים של עץ. חיתוך בלייזר הוא מדויק ביותר, וגם תהליך העיבוד והחיתוך קצר ויעיל יותר. כנסו עכשיו לכאן וקבלו מידע בנושא.

חיתוך בלייזר הופך במהרה לשיטת החיתוך העיקרית והמובילה בעולם התעשייה והייצור, שיטה אשר יתרונותיה הרבים והמשמעותיים גורמים ליותר ויותר בתי עסק ואנשי מקצוע לזנוח את שיטות החיתוך האחרות והישנות יותר ולעבור לשיטת חיתוך זו. ניתן כיום להשתמש בחיתוך לייזר עבור מגוון רחב של חומרים, ממתכות מסוגים שונים ועד לפרספקס וחומרים פולימריים למיניהם ואפילו זכוכית. אחד החומרים אשר מעניין לראות כי חיתוכם עובר גם כן לחיתוך בלייזר לפחות בתחומים וענפים מסוימים, הוא עץ. מהם היתרונות של חיתוך עץ בלייזר ובאילו תחומים ניתן לראות מעבר לשיטת עיבוד זו?

יתרונות החיתוך בלייזר בעיבוד סוגים שונים של עץ

חיתוך בלייזר מתאים לסוגים שונים של עץ, ובענפים שונים ניתן לראות שיטה זו נכנסת לשימוש נרחב יותר ויותר בארץ ובעולם.
היתרונות של שיטת החיתוך בלייזר עבור עץ מסוג זה או אחר זהים באופן כללי ליתרונות השיטה כאשר מדובר בחומרים אחרים, דוגמת מתכת או פרספקס –
חיתוך בלייזר הוא מדויק ביותר, במיוחד בהשוואה לשיטות חיתוך אחרות. בחיתוך בלייזר מתבצע באמצעות הזנת תכנית החיתוך למחשב אשר מפעיל את מכונת החיתוך, כך שלא מדובר ביד אדם המפעילה בפועל את המכונה בעת החיתוך. בעץ, כמו בכל חומר גלם אחר, משמעות הדבר היא חיתוך מדויק ואיכותי יותר.
יתרון מהותי נוסף, אשר הופך משמעותי במיוחד כאשר מדובר בחיתוך של עץ, הוא השבבים וה"גראדים" הנוצרים בתהליך החיתוך. כאשר חותכים עץ, הרבה פעמים נוצרים שבבים רבים וקו החיתוך עצמו אינו אחיד וחלק. תופעה זו רלבנטית גם לחיתוך של מתכות מסוימות, כמו גם מספר חומרי גלם אחרים. חיתוך לייזר מתאפיין ברמה נמוכה ביותר של שבבים, מה שכאמור משמעותי במיוחד כאשר מדובר בחיתוך עץ. מדובר כאן ביתרון כפול – גם הבלאי המתקבל נמוך יותר וגם קו החיתוך עצמו חלק ו"נקי" יותר.
בנוסף, גם כאן תהליך העיבוד והחיתוך קצר ויעיל יותר בחיתוך בלייזר בהשוואה לשיטות חיתוך אחרות.

עץ כחומר גלם מרכזי בתחומים רבים

לאחר שמבינים את היתרונות של חיתוך עץ בלייזר, נשאלת השאלה – באילו תחומים נעשה בפועל שימוש במכונות חיתוך בלייזר עבור עץ מסוגים שונים?
ובכן, תחום מרכזי בו תהליך המעבר לחיתוך עץ בלייזר כבר נמצא בעיצומו הוא עולם העיצוב, וספציפית עיצוב מוצרים. כיום, עץ מהווה רכיב במגוון עצום של מוצרים, המכילים לפחות חלק אחד או כמה חלקים מעץ, גם אם המוצר עצמו אינו מוצר עץ גרידא. כאשר מכינים חלק ממוצר מעץ, החשיבות של חיתוך מדויק היא גבוהה במיוחד – קיים צורך בעיבוד וחיתוך מדויק ביותר של העץ על מנת שישתלב באופן אופטימאלי עם שאר החלקים המרכיבים את המוצר.

פוטנציאלית, ייתכן כי נראה מעבר לחיתוך עץ בלייזר בכל תחום בו משתמשים בעץ כחומר גלם. היתרונות הגלומים בשיטת החיתוך בלייזר הופכים את המעבר לשיטה זו למתבקש לאטרקטיבי במיוחד…

כתבו לנו