חיתוך לייזר מקצועי: מתכת, עץ ופרספקס

בכל הנוגע לחיתוך מדויק ויעיל של חומרי גלם, חיתוך בלייזר היא השיטה היעילה ביותר להשגת התוצאה הרצויה. להלן משפחות חומרי הגלם הנפוצות ביותר והחשיבות בחיתוך מדויק

במסגרת תהליכי הייצור של אינספור תוצרים במגוון תחומים שונים נעשה שימוש בחומרי גלם רבים, אשר נבדלים במהותם משמעותית האחד מן השני. בעשורים האחרונים נפוץ ביותר השימוש בחומרים פולימריים שונים (פלסטיק על סוגיו הרבים והנבדלים), אך גם בתוך עולם המתכות או העץ ניתן למצוא סוגים רבים ושונים, כל אחד עם תכונותיו הייחודיות לו. בכל הנוגע לחיתוך מדויק, מקצועי ואפקטיבי של חומרי גלם אלו, חיתוך בלייזר מתגלה כשיטה היעילה והאיכותית ביותר להשגת התוצאה הרצויה. להלן שלוש ממשפחות חומרי הגלם הנפוצות ביותר, והחשיבות הרבה בחיתוך מדויק ויעיל של כל אחת מהן:

חיתוך מתכת בלייזר

מתכות הן מהחומרים הקשיחים ביותר בהן נעשה שימוש נפוץ ויומיומי לצורך ייצור ובנייה, מה שהופך את החיתוך שלהן למאתגר במיוחד. במשך שנים נהגו לעבד מתכות בדרכים שונות, וחיתוכן תמיד גרר מידה בלתי מבוטלת של בלאי (דוגמת שבבים רבים הנפלטים במהלך החיתוך), מה שהפך את הייצור של מוצרי מתכת קטנים ומדויקים יחסית לבלתי יעיל במידה רבה. בנוסף, גם כלי החיתוך בהם השתמשו בעבר (ועדיין משתמשים) לצורך חיתוך מתכות נשחקים בקצב גבוה יחסית.

חיתוך בלייזר מהווה פתרון מושלם עבור חיתוך מדויק ואפקטיבי של מתכות. קרן הלייזר היא מדויקת ועצמתית ביותר, הרבה מעבר לכל אמצעי חיתוך אחר בו נעשה שימוש נרחב בעולם התעשייה והייצור. כמות הבלאי יורדת פלאים וניתן להשיג חיתוך מפורט ומדויק של כל סוג מתכת, גם הקשות ביותר.

חיתוך עץ בלייזר

גם עץ נחשב מאז ומעולם לאחד מחומרי הגלם הנפוצים והמבוקשים ביותר, וגם כאן היתרונות של חיתוך בלייזר מאפשרים שימוש יעיל ומשתלם הרבה יותר בעיבוד של כל סוג של עץ, גם ובמיוחד סוגי העץ הקשים יותר, דוגמת עץ אלון ומוצרים המיוצרים מעץ מלא.

יישום נפוץ ספציפי של חיתוך עץ בלייזר הוא זה הנעשה לצורך ייצור מבלטים. מכיוון שמבלט (שטנץ) חייב להיות חתוך בצורה מדויקת ביותר (אחרת אינו יכול לשמש כשבלונה יעילה בתהליך ייצור סדרתי), החיתוך בלייזר מאפשר לייצר שטנצים מעץ ברת דיוק גבוהה וב"ניסיון הראשון", בלי יותר מדי בלאי וניסיונות חוזרים ונשנים, כמו שקורה לא פעם כשמנסים לייצר מבלטים מעץ בשיטות חיתוך אחרות ומדויקות פחות.

חיתוך פרספקס בעץ

"פרספקס" הוא  השם הנפוץ והמוכר יותר לחומר גלם מסוג זכוכית אקרילית, המהווה סוג של פולימר סינטטי אותו ניתן למצוא במגוון רחב של מקומות ויישומים שונים. גם בכל הנוגע לחומרים אקריליים ופולימריים (מהם קיימים סוגים שונים רבים הרלבנטיים לעולם הייצור בנוסף לפרספקס), חיתוך בלייזר הופך בהדרגה לשיטת העיבוד המועדפת והיעילה ביותר. כיום מייצרים באמצעות פרספקס תוצרים שונים ומגוונים, חלקם עומדים בזכות עצמם וחלקם משמשים כחלק בתוך מוצר גדול ומורכב יותר. היתרונות של חיתוך בלייזר מתאימים בצורה מושלמת גם למשפחת החומרים הפולימריים, שכן שיטת חיתוך זו היא המדויקת והמהירה ביותר עבור כל רמות הקשיחות של חומרי גלם שונים, כמו גם בהתייחס לכל תכונה אחרת של חומר הגלם.

לסיכום, חיתוך בלייזר הופך במהרה לשיטת העיבוד והחיתוך המועדפת עבור מגוון רחב של חומרי גלם שונים, ומסיבות ברורות – רמות חסרות תחרות של דיוק ומהירות המביאות לתהליכי הייצור המהירים והיעילים ביותר.

כתבו לנו